&noscript=1"/>

Výber farieb je záležitosťou vkusu investora, ale odporúčame, aby ste sa pozreli na zrealizované objekty. Galéria realizácií - fasáda obsahuje veľa inšpirácie a nápadov, možno fotky, ktoré sú tam umiestnené, pomôžu pri výbere konkrétneho riešenia.

Keramické výrobky, vrátane obkladov z klinkeru, sú produkty šetrné k životnému prostrediu nielen kvôli prirodzenému zloženiu, ale tiež vďaka svojej dlhovekosti. Keramika je jedným z najodolnejších stavebných materiálov. Vďaka tomu, že raz ak je použitá na výstavbu, dlho sa nemusí meniť (100-150 rokov) a nevyžaduje si častú renováciu, vyhýbame sa komplikovaným údržbárskym prácam, ktoré poškodzujú životné prostredie. Navyše, použitie menej trvanlivých materiálov by v tomto období vyžadovalo ich nahradenie aj niekoľkokrát - a následne sú aj potrebné ďalšie výrobné cykly. Výroba keramiky Röben je rovnako ekologická ako samotné výrobky. Obklady sú vypálené v tunelovej plynovej peci, pre ktorú je pohonnou hmotou zemný plyn - v súčasnej dobe je v tomto type výroby najšetrnejším ekologickým palivom. Výroba v závodoch Röben spĺňa všetky požiadavky na ochranu životného prostredia a ďalšie európske normy vrátane súvisiacich s emisiami CO2. Ďalej je výrobný proces šetrný k životnému prostrediu vďaka opakovanej recyklácii odpadov - z keramických odpadov sa vyrába prášok neskôr pridaný na výrobnú linku alebo použitý na utvrdenie ciest, plôch, na podsypanie a pod. Za účelom ďalšieho zníženia emisií CO2, obaly, do ktorých sú balené palety s výrobkami Röben boli pripravené tak, aby na ich zváranie nebol potrebný žiadny plyn. A čo viac, ťažba hliny prebieha nenásilne a rešpektuje životné prostredie. Základné ložisko ílu je v mieste, kde je továreň (továreň bola postavená priamo vedľa nej) a ďalšie dva, ktoré používa závod Röben, sa nachádzajú v okruhu až niekoľkých kilometrov. Neexistujú teda negatívne účinky dlhšej prepravy.

Tehly z klinkeru majú vyššiu výdrž na vplyv tlaku, tak, aby sa z nich mohli stavať (na rozdiel od lícových tehál) jednotlivé stavebné prvky, napr. stĺpy na podporu stropu. Tehly z klinkeru majú tiež nižšiu absorpciu vody ako lícové tehly, je ale dôležité spomenúť, že oba typy tehál sú veľmi odolné proti poveternostným vplyvom, a rovnako tak tehly z klinkeru ako aj lícové, sú vhodným materiálom pre trvanlivé a atraktívne fasády alebo ploty.

Na vybudovanie komína vždy odporúčame použiť plné tehly, pretože sú obzvlášť vystavené vlhkosti. Mrazuvzdornosť výrobku je tiež dôležitá. Viac informácií o pravidlách murovania tehlového komína nájdete v našej príručke pre odberateľa

Správny spôsob škárovania je opísaný v našej príručke pre odberateľa (Škárovanie - poradenstvo). Upozornite vykonávateľa, aby nepoužíval metódu tzv. roztierania (povrchovú distribúciu, ako v prípade obkladov v kúpeľni) - je rýchlejšia, ale môže natrvalo zafarbiť obklady, ktoré stratia celú estetiku. Štandardná šírka škáry je 8-10 mm. V závislosti od typu tehly/obkladu môžu byť niekedy na dosiahnutie požadovaného estetického efektu použité aj iné šírky.

Na stavbu komína môžete použiť prakticky všetky klinkerové tehly, ktoré vyrábame. Môžete tiež zvoliť možnosť zakrytia konštrukcie z iného materiálu obkladom z klinkeru. Aby ste dosiahli popísaný efekt, môžeme navrhnúť jednu z ručne tvarovaných tehál, napr. Moorbrand alebo Formback tehly. Fotografie z použitia tehál v interiéroch nájdete aj na Facebooku - profil Keramické inšpirácie

Spôsob pokládky obkladov z klinkeru bol opísaný v radách Pokladanie obkladov z klinkeru. Pred začatím práce sa obráťte sa na projektanta, ktorý s vedomím charakteristiky konštrukčných materiálov a plánovaného rozmeru povrchu určí, či OSB stena unesie hmotnosť klinkeru.

Klinkerové obklady sú najvhodnejšie na povrchovú úpravu stien interiérov a sú často používané v takýchto situáciách. Pokiaľ ide o podlahu, obklady z klinkeru sú odolné voči kompresii a veľmi trvanlivé, takže spĺňajú požiadavky normy. Problémom však bude nedostačujúca trieda záťaže, nielen samotného obkladu, ale predovšetkým škár (štandardné obklady sa pokladajú so šírkou škár 8-10 mm). Vzhľadom na nasiakavosť obkladov môže byť problém s čistením. Ak sa predsa len rozhodnete pre toto riešenie, je potrebné rovnomerne položiť stierku a rovnomerne a veľmi starostlivo rozložiť vrstvu lepidla. Na záver, na podlahu je možné položiť fasádne klinkerové obklady, odporúčame ale použiť keramickú dlažbu.

Všetky obklady z klinkeru, ktoré sú k dispozícii v našej ponuke, sú vhodné na dokončenie komína. Môžu byť vybrané napríklad podľa farby strechy alebo fasády. Informácie o spôsobe lepenia obkladov nájdete v pokynoch Pokladanie klinkerových obkladov. Túto prácu je však najlepšie zveriť odborníkom, ktorí budú vedieť, aké materiály majú používať.

Neodporúčame používať malty konkrétneho výrobcu. Je však dôležité, aby vybraný výrobok bol špeciálne navrhnutý na spárovanie klinkeru. Na to, aby sa na fasáde neobjavovali výkvety, tj. biele pruhy, je dôležitá nielen samotná hmota, ale aj metóda murovania. Po prvé, tehly musia byť chránené pred vlhkosťou počas murovania a hneď po nej. Viac informácií nájdete v radách Ako sa vyhnúť výkvetu.

V zásade je možné obklady lepiť priamo na minerálnu omietku, ale lepidlo by malo byť vybrané zodpovedajúcim spôsobom. Najlepšie je kontaktovať výrobcu omietky, ktorá je už umiestnená, aby vám poradil, ktoré lepidlo si v tomto prípade zvoliť. Viac o lepení obkladov nájdete v radách pre Pokladanie klinkerových obkladov.

V zásade áno, pretože naša spoločnosť vyrába systémové riešenia, čo znamená, že v rodine daného typu tehál by mali byť aj obklady, plné tehly, tvarovky a pod. Niekedy však pre danú tehlu neexistuje náprotivok vo forme obkladu, pretože sú k dispozícii ďalšie zodpovedajúce produkty .

Dôvodom je pravdepodobne nesprávny spôsob škárovania alebo nesprávna hmota na škárovanie klinkeru. Spôsob vykonania tohto prvku nájdete v pokynoch na webových stránkach v radách pre Pokladanie klinkerových obkladov.

Každá z našich klinkerových tehál je vhodná na murovanie krbov, záhradných grilov atď., pretože je trvácna a predovšetkým - odolná voči veľmi vysokým teplotám (teplota pri horení je vyššia ako 1000 °C).

Ak sú stĺpiky vyrobené z kremičitých tehál, odporúčame ich dokončiť obkladom z klinkeru, nie tehlou. Toto riešenie je najpraktickejšie a najlacnejšie a s použitím uhlových obkladov je plot s obkladom nerozpoznateľný od tehál. Avšak je potrebné si uvedomiť, že kremičitan by mal byť najskôr postavený takým spôsobom, aby vznikol rovnomerný hladký povrch. Na neho už môžete prilepiť lepidlo. Ďalšie informácie o spracovaní nájdete v radách pre Pokladanie klinkerových obkladov.

Ak sa napriek všetkému rozhodnete použiť klasické klinkerové tehly alebo štandardné tehly, nezabudnite rozšíriť základy. Viac informácií o murovaní si môžete prečítať v radách. Murovanie klinkerových plotov krok za krokom.

Každý z našich klinkerových produktov, vrátane FORMBACK tehál je vhodný na výstavbu grilu, pretože je trvácny a predovšetkým - veľmi odolný voči vysokým teplotám (teplota výpalu je viac ako 1000 °C). Po vymurovaní môže byť zabezpečená pomocou špeciálnych impregnačných prípravkov, ale majte na pamäti, že ani stavebná chémia tej najvyššej kvality, nezaručuje, že dym a nečistoty z grilu nepreniknú do tehly.

Technológia lepenia obkladov je rovnaká ako pre stenu (vnútri aj mimo domu), tak pre ďalšie prvky. Toto je presne popísané v našom poradenstve na našich webových stránkach Pokladanie klinkerových obkladov. Navrhujeme venovať pozornosť rohovým obkladom, ktorých použitie zaručí taký efekt, ako keby bol plot z tehál. Nezabudnite použiť lepidlo určené špeciálne pre klinker. Ak je plot len ​​vo fáze plánovania (zatiaľ ešte nie sú stĺpiky), odporúčame, aby ste ich postavili pomocou klinkerových tehál. Spôsob vyhotovenia plota z klinkerových tehál sme popísali v poradenstve. Murovanie klinkerových plotov krok za krokom.