&noscript=1"/>

BRICK-DESIGN® to je jednoduchosť: nápad je len začiatok. Začiatok stvorenia výnimočného a unikátneho tehlového obkladu. Obráťme ale list. Namiesto toho, aby ste sa sústredili na vyberanie dostupných výrobkov, ktoré sú na trhu, môžete si vytvoriť vlastný nápad, ktorý bude sebarealizáciou a pomôže vám ešte viac sa rozvíjať. „Dokonca aj obyčajná tehla chce byť niečím" (Louis Kahn).

BRICK-DESIGN reddot 2013

Otvárame novú, tvorivú oblasť v tehlovej architektúre

Program BRICK-DESIGN® je projekt zahájený technickým oddelením nemeckej centrály firmy Röben. Tam je tiež miesto pre projektový otvárací proces, na základe ktorého vzniká tehlový obklad. Vznikla tu tiež kreatívna projektová vízia, ktorá umožňuje tvoriť neštandardné technické riešenia spojené s fasádami.

Produkciu unikátneho modelu/vzhľadu tehlových obkladov je možné realizovať pri minimálnej objednávke 500 000 ks. Kampaň, ktorá propaguje BRICK-DESIGN® získala prestížne ocenenie Red Dot.

Vzbúrené more?

Sila tohto živlu uzatvorená v tehlovom povrchu? Prečo nie. Technický tím vypracuje štruktúru, ktorá otvorí hĺbku, dynamiku a nepredvídateľnosť mora a tým dodá tehlám takisto vybranú farbu a rozmer. Náš produkt bude vytvorený špeciálne pre potreby konkrétneho projektu, tak aby architektonický efekt bol výnimočný, ale od začiatku do konca premyslený.

Veľký Azur?

Možno pracujete nad projektom, ktorý by sa ideálne hodil na Vašu tehlovú fasádu, pripomínajúcu rybie šupiny? O prirodzene nepravidelnom povrchu, ale z druhej strany jedinečnom harmonickom vzore? Síce to vyzerá ako skok do „hlbokej vody", ale technické oddelenie firmy Röben vie presne ako vypracovať a pripraviť výrobu aj tých najzložitejších nápadov.

Pastelová radosť slnečného rána?

Predstavte si pekné slnečné ráno, ktoré Vám prinesie inšpiráciu do vypracovania projektu budovy, ktorej fasáda je zrkadlovým odrazom danej chvíle. Je možné vyrobiť tehlové obklady v oranžovom alebo pastelovom odtieni? Je možné, aby jeho štruktúra dodala charakteristickú hru slnečných lúčov. Váš nápad to je spoločná koncepčná práca architekta a technického tímu, čo zaručuje premenu slnečno-oranžového dojmu na reálny produkt.

Zebra na stene?

Príroda je neoceniteľným zdrojom inšpirácie a motívov. Prím so zvieracími motívmi hrajú levie škvrny a pruhy zebry, ktoré sa usídlili v móde a interiérových aranžovaniach. Prečo to ale nevyužiť aj v architektúre? Náš technický tím precízne vypracuje každý motív, farbu a štruktúru. Tým vytvorí tehlu presne takú, akú potrebujete do svojho projektu.

Nádych krajiny?

Občas potrebuje projekt unikátne myslenie a jedinečné riešenia, napríklad kvôli svojej funkcii alebo túžbe vytvárať určitý druh mosta medzi budovou a jeho vzhľadom. Možno potrebujete materiál, ktorý ihneď vyvolá podobnosť s typickou miestnou krajinou? Tehlová fasáda opakujúca motív brezovej kôry? Vytvoríme ideálnu tehlu v ideálnom odtieni. To je najlepšie riešenie pre Vás aj pre Váš projekt.

Barokové dekorácie v modernej verzii?

Sú projekty, ktoré sa svojou krásou opierajú o komplikovaný dekoračný detail. Prečo by sme nemohli spojiť napríklad obdobie baroka s industriálnym charakterom tehlového obkladu? Náš technický tím rozvíja akúkoľvek predstavu, dokonca aj najviac vyhľadávanú: tým dostanete hotový produkt pre Vás. Predstavte Váš nápad! Stačí len pár slov a inšpirácia aj o veľmi nepresnej informácii bude precízne spracovaná do tehlového obkladu.

Surové farby ľadovca?

Surová, skalnatá štruktúra ľadovca Margerie na Aljaške, spája celý rez chladných farieb, zvlášť v sivých odtieňoch. Môže sa stať inšpirujúcim základom práce nad architektonickým projektom. Premýšľate o plnej palete chromatických farieb na tehlovom obložení, od tmavého antracitu až po sýte sivé alebo biele odtiene, ktoré odrážajú skutočnosť? V koncepčnom a implementačnom procese architektúry náš technický tím firmy Röben hovorí, že cieľom je jedno: získať produkt, ktorý bude naplno zhmotňovať to, čo od neho každý očakáva.

Surová prírodná forma?

Surovosť a chlad severnej časti Európy je častou projektovou inšpiráciou. Divoká, ľuďmi ešte neovplyvnená rieka v architektúre dobre ukazuje formu prírodných materiálov. Potrebujete surový, ale trvanlivý materiál na fasádu? Náš projektový tím splní každú požiadavku a vypracuje špeciálne pre Vás tehlu, ktorá bude vyzerať ako skala a aj ako skala vydrží nápor vody, vetra a zimy.

Krokodília koža?

Predpokladajme, že pracujete nad projektom napríklad značky Prada. Pri pohľade na ich slávne kabelky vznikajú iskry, ktoré zapaľujú ľudskú predstavivosť a premieňajú ju do extravagantnej realizácie efektného nápadu na fasádu. Potrebujete tehlu s krokodílím vzorom kože? Po rozhovore s technickým tímom budete tvrdiť, že prakticky neexistuje povrch, ktorý by firma Röben nemohla vyrobiť.