Ak sú stĺpiky vyrobené zo silikátových tehál, potom odporúčame zvoliť na ich dokončenie klinkerovú dlaždicu a nie tehlu. Toto riešenie je veľmi praktické, lacné a pri použití rohových dlaždíc nebude možné rozoznať plot od murovaného tehlového plotu. Je však dôležité zapamätať si, že silikátom je najskôr potrebné obložiť jednoliaty hladký povrch. Na neho je potom už možné nalepiť dlaždice. Viac informácií na túto tému je možné nájsť na našej internetovej stránke v poradenskej časti Ukladanie klinkerových dlaždíc. Ak sa aj napriek tomu rozhodnete použiť klasickú klinkerovú alebo polovičnú tehlu, tak by ste mali vedieť, že je potrebné rozšíriť základovú dosku. Viac informácií o murovanom plote je možné prečítať si v poradenskej sekcii Stavba murovaného klinkerového plotu krok za krokom.

Všetky naše výrobky si môžete zakúpiť v spolupracujúcich stavebných veľkoobchodoch. Navrhujeme však kontaktovať sa s firmou Cersus, ktorá s nami spolupracuje pri výrobe hotových elementov vrátane schodiskových systémov (www.cersus.pl). Tam dostanete informácie týkajúce systému, ktorý si hodláte zakúpiť. Všetky druhy schodov je možné pozrieť si na našich internetových stránkach.

Technológia lepenia dlaždíc je rovnaká ako pre steny (na vnútornej aj vonkajšej strane domu) tak aj pre iné elementy. Presne je táto technológia popísaná na našich internetových stránkach v poradenskej sekcii Ukladanie klinkerových dlaždíc. Navrhujeme venovať pozornosť rohovým dlaždiciam, pomocou ktorých dostanete taký efekt, ako keby išlo o murovaný plot. Je tiež dôležité používať lepidlo špeciálne určené pre klinker. Ak je plot ešte len vo fáze plánovania (nie sú ešte hotové stĺpiky) potom odporúčame použiť na stavbe klinkerové tehly. Spôsob výroby plotu pomocou klinkeru sme podrobne popísali v poradenskej sekcii Stavba murovaného klinkerového plotu krok za krokom. Hodia sa klinkerové tehly na stavbu ohniska v krboch, záhradných griloch atď. už len preto, lebo sú veľmi odolné voči veľmi vysokým teplotám (teplota pri ktorej sa vypaľuje je viac ako 1000 °C).

Každý z našich klinkerových výrobkov vrátane tehly FORMBACK sa hodí na stavbu grilu, pretože veľa vydrží, ale predovšetkým je odolná proti veľmi vysokým teplotám (teplota pri vypaľovaní je viac ako 1000 °C) Po dokončení stavby je možné na tehly použiť špeciálnu impregnáciu, ktorá bude gril chrániť. Je dobré ale vedieť, že ani ten najlepší chemický prostriedok nezaručí, že sa z grilu do tehál nedostane žiadny dym alebo špina.

Pokiaľ pri stavbe tohto elementu budú používané klinkerové tehly, tak je potrebné použiť maltu od vybraného výrobcu určeného presne na tento typ výrobku.

Je to jedna z hlavných podmienok, ktorú je potrebné splniť na to, aby sa predišlo prípadným problémom.

V našej ponuke sa nachádzajú hotové čiapky na stĺpiky v hnedom alebo červenom odtieni v týchto rozmeroch: 32/32 cm, 44/44 cm, 44/32 cm. Dostupné sú tiež kužeľové čiapky z poľskej klinkerovej tehly s rozmermi: 42/42 cm aj 30/30 cm. Ponúkame tiež možnosť objednať si rôzne druhy tvarovaných tehál, ktoré môžu byť používané pri stavbe neštandardných murovaných elementov, ako sú napríklad stĺpiky plotového zakončenia. Podrobné informácie na tému objednávok a nákupu je potrebné zadať stavebným veľkoobchodom, ktoré s nami spolupracujú.