&noscript=1"/>
30 sep 2021

Nový formát klinkerov MARGATE a SYDNEY

Jedny z najviac populárnych klinkerových tehál v našej ponuke MARGATE a SYDNEY sú dostupné v novom, predĺženom formáte XLDF (365 x 115 x 52 mm). Použitie týchto tehál na fasáde spôsobí, že vzhľad objektu dostane moderný a jedinečný výraz. V interiéri ponúknu originálny dizajn, ktorý zázračne zmení priestor, dodajúc mu vzdušnosť.

Zákazníci v súčasnosti vyhľadávajú modely s jedinečnou povrchovou kresbou, v rôznych odtieňoch sivej. Na základe týchto požiadaviek investorov ako aj projektantov sme rozšírili ponuku klinkerov MARGATE a SYDNEY. Teraz okrem klasického formátu NF a predĺženého formátu LDF, sú dostupné v ešte dlhšej verzii XLDF (365 x 115 x 52 mm). Novinkou v sortimente sú tiež obkladové tehličky MARGATE (PEXLDF) a tiež SYDNEY (PEXLDF) s rozmermi 365 x 14 x 52 mm. Stena obložená klinkerom v tomto formáte, získa prekvapujúco nadčasový vzhľad. Ideálne sa hodí pre moderné architektonické projekty. Zaujímavým riešením je tiež kombinovanie jednotlivých formátov dostupných v našej ponuke, čiže tradičných aj predĺžených. Vďaka tomu je možné vytvorenie jedinečného povrchu s výnimočnou vizuálnou hodnotou. Klinker je dobrou voľbou nielen pre jeho estetickú stránku, ale aj pre jeho výborné technické parametre. Charakterizuje ho najmä vysoká odolnosť voči poveternostným vplyvom.

Klinker MARGATE vytvára na fasáde veľkolepý efekt. Je to preto, že základ tehly je čierny, prekrytý dvomi odtieňmi sivej. Výnimočná je aj tehlová textúra. Tvoria ju nepravidelné ryhy i škrabance. To spôsobí, že každý prvok na stene vyzerá inakšie, a to zase vplýva na vnímanie farieb, ktoré je vždy iné vzhľadom na osvetlenie steny. Raz je tmavosivá, inokedy sa zdá byť úplne biela.

Kolekcia SYDNEY je zase o nevšednej textúre. Priehlbiny a „ryhy” na pozadí zaujímavého antracitového povrchu, robia každú tehlu jedinečnou. Strieborné tieňovanie jej zas pridáva na elegancii. Toto je ponuka pre všetkých priaznivcov sýtych, výrazných farieb a neštandardných tvarov. Vzhľadom na jej estetickú hodnotu sa SYDNEY dokonale hodí do súčasnej architektúry, popri materiáloch ako kov a sklo, na fasádach s minimalistickými geometrickými tvarmi alebo v interiéroch s monochromatickými farbami.

Nový formát klinkerov MARGATE a SYDNEY