Wykończenie ogrodzenia

Aby oplotenie vyzeralo efektívne a pri tom bolo odolné, je potrebné stĺpiky ukončiť špeciálnymi strieškami z klinkerových tehál.


Ukončením striešok, montovaných na hornej vodorovnej časti stĺpikov, z ktorých z ich šikmej plochy je rýchlo a účinne odvádzaná voda, chráni stĺpik pred prenikaním vody. Striešky zabraňujú prenikaniu vlhkosti do škár stĺpika a vytváraniu nevzhľadných výkvetov. Prefabrikované striešky na stĺpiky sú vyrobené z tehál a ich nosným jadrom je betón. Chránia murovacie prvky a sú zároveň estetickou ukončovacou úpravou. Aby strieška mala správny účinok, musí byť škára vybavená škárovacou hmotou na klinkerové tehly.

Spoľahlivé vykonanie a primeraná údržba plotu hneď po vymurovaní, čiže ochrana pred atmosférickými podmienkami, umožní trvalému spojenie škár a vďaka tomu dodá odolnosť celej konštrukcii.

Na dokončenie oplotenia sú tiež potrebné tehlové tvarovky, ktoré umožňujú realizáciu projektov, vrátane oválnych a skosených prvkov. S pomocou tehál "tvaroviek" môžu byť ukončené neštandardné nárožia oplotenia a zaguľatené časti parapetov.